img_osudy_robin01.jpg

Robin
Osudy klientů

Život bez Šance

Jednou jsme mu řekli, že my bychom to kvůli hluku z jedoucích aut asi nezvládli. Upozornil nás, že v podvečer jich už tolik nejezdí.

Dostal/a jsem Šanci

Robina přivedla do Domu Šance probační a mediační služba.

Robina přivedla do Domu Šance probační a mediační služba. U nás dostal příležitost uchopit život do svých rukou a šéf projektu László mu k tomu dal permanentní podporu. Nemyslete si, že to s ním měl László v dílně Domu Šance snadné. Často ho musel napomínat, že cesta, kterou jde, nevede tam, kde by chtěl být. Často musel „přehlédnout“, že Robin zase šlápl vedle. Občas to s ním musel vést až na hranici vyhazovu z Domu Šance, ale nevzdal to. Mnohokrát jej napomínal, upozorňoval na chyby v myšlení i v chování a nenápadně ho vedl k novým návykům.

img_osudy_robin02.jpg

Využil/a jsem Šanci

V červnu byl Robin v Domě Šance naposledy – rozloučit se.

Od července se totiž stal zaměstnancem hotelu Hilton v Praze.

Robinova změna osudu a je ho vzestup jsou stabilní. Jsme sice pravidelně v kontaktu, ale je to spíš díky naší přetrvávající „rodičovské“ roli, neboť vše se vyvíjí, jak má, a víceméně vše zvládá sám. Je zajímavé sledovat, jak odpovědný je táta. Škoda že sám takhle odpovědné rodiče neměl. Nedostal by se do těžkých životních peripetií – naštěstí je úspěšně překonal.

img_osudy_robin03.jpg

Unikátní rozhovor jste mohli slyšet na ČRo 1 – Radiožurnálu, když vedle Lászla do studia usedl i jeden z klientů Projektu Šance, který se úspěšně z ulice (z pod mostu) vypracoval až do hotelu Hilton. Přestože jeho osud zčásti známe, je to dojímavý příběh kluka, na kterého se vykašlali máma i táta a který se snaží bojovat za kousek svého štěstí.

Chcete také pomáhat?
Stačí se zaregistrovat a přijímat e-maily.

Chci pomáhat